ВАШ КОМФОРТ - НАША ТУРБОТА!
ВАШ СПОКІЙ - НАША РОБОТА!
0 800 50 20 21
пн-пт - 9:00 - 18:00, сб - 10:00 - 15:00, нд - вих.
0 800 50 20 21
096 430 37 07
050 43 03 777
укр рус

Законодавчі автонововведення .

Законодавчі автонововведення .

 0887_549x525.jpg

  Днями українські парламентарі ухвалили кілька законопроектів, які напряму стосуються водіїв та власників автівок. 

  Отже, добра новина: збір до Пенсійного фонду при перереєстрації машини народні депутати скасували. Якщо зараз покупці автомобіля сплачують 3% його вартості до Пенсійного фонду, то з наступного року ставка буде залежати від ціни моделі, і платити потрібно буде від 3 до 5%.  За умови перереєстрації автомобіля (при придбанні вживаного) платити збір до Пенсійного фонду не доведеться взагалі. З листопада  покупець зобов’язаний платити збір у Пенсійний фонд тільки при першій реєстрації автівки в ДАІ – або нової, придбаної  у автосалоні, або вживаної чи привезеної з-за кордону. Відповідні поправки були внесені до Закону “Про збір на обов’язкове пенсійне страхування”. Що стосується продавця, то він платитиме податок з прибутку незалежно від того, скільки разів змінював власника автомобіль і скільки разів його реєстрували, повідомляє autocentre.ua.

  Крім того, в першому читанні Верховна Рада підтримала підвищення іншого збору – за першу реєстрацію автомобіля (нового або вживаного, але пригнаного з-за кордону). Сума плати залежить від типу транспортного засобу, об’єму його двигуна та віку. Цю ставку збільшили у середньому на 8%. Як пише auto.bigmir.net, наприклад, за новий легковик з двигуном від 1,5 до 3,0 літрів доведеться заплатити 1,47 грн за кожен кубічний сантиметр (тепер 13 євроцентів). Якщо ви перший реєструєте стару машину, то заплатите в рази більше: наприклад, 18,47 грн за 1 куб. см при об’ємі двигуна 1,5 – 2,2 літра і віці машини до 5 років.

  Проте це ще не єдине законодавче нововведення, яке чекає наших водіїв, адже на розгляд Ради поданий законопроект, який зобов’язує усіх автоімпортерів при ввезенні машини до нашої країни платити за її подальшу утилізацію. Такий збір у вересні запровадив Кабмін, але тільки щодо продукції з Росії. Якщо цей закон ухвалять, усі без винятку іномарки подорожчають як мінімум на тисячу доларів.

  А ще депутати мають намір з 1 січня наступного року перерахувати ставки акцизного збору на автомобілі в гривнях замість євро, як передбачено зараз, із одночасним підвищенням їх на 10% (до офіційного курсу гривні/євро на сьогодні). На нові легкові автомобілі з об’ємом двигуна до 1,0 літра ставку акцизу пропонують встановити у розмірі 0,57 грн за 1 куб. см замість існуючої 0,05 євро; від 1,0 до 1,5 літра – 0,34 грн замість 0,03 євро; від 1,5 до 3,0 літра – 1,47 грн замість 0,13 євро.

  Побільшає клопоту тепер і у тих, хто має старі, радянські права, адже у Верховній Раді ухвалили закон, який передбачає запровадження документів європейського зразка. Тому радянське водійське посвідчення доведеться замінити пластиковою карткою. Радянські права припиняють свою дію з 1 січня 2015 року.  Нове водійське посвідчення матиме вигляд картки, яка містить безконтактний електронний носій інформації. На лицьовому боці будуть вказані особисті дані, категорія, а також термін закінчення дії документа. У верхній лівій частині на зворотному боці водійського посвідчення буде одновимірний штрих-код. Прізвище та ім’я вказуватимуть українськими і латинськими літерами, пише autosvit.com.ua

Повернення до списку

Стати партнером

Увага!

У зв'язку з нестабільною ситуацією в країні, Атопоміч Шипшина переходить на графік роботи:

пн-пт - 9:00 - 18:00
сб - 10:00 - 15:00
нд - вихідний
Дякуємо за розуміння!