ВАШ КОМФОРТ - НАША ТУРБОТА!
ВАШ СПОКІЙ - НАША РОБОТА!
0 800 50 20 21
пн-пт - 9:00 - 18:00, сб - 10:00 - 15:00, нд - вих.
0 800 50 20 21
096 430 37 07
050 43 03 777
укр рус

Як правильно підібрати автомобільний вогнегасник

Як правильно підібрати автомобільний вогнегасник

Автомобіль - дуже неблагонадійна конструкція в пожежному відношенні. Паливо, масла і велика кількість пластика є сусідами з електричними ланцюгами і нагрітими до високих температур деталями. Безумовно, це враховується при створенні машини - наприклад, електричні ланцюги обладнані запобіжниками. Але все передбачити неможливо.

Навіть парковка на галявині, посипаною сухим листям, може закінчитися пожежею: листя займеться від розігрітих деталей випускної системи. А кількість сюрпризів, які здатна піднести електрика, не піддається опису ... Якщо не впоратися із загорянням швидко, то через 3-6 хвилин гасити вже буде нічого - машина згорить повністю. Ще один аргумент «за» хороший вогнегасник «на борту» - можливість допомогти сусідові. Причому з чисто практичних міркувань: якщо спалахнула сусідня машина, прибрати свою не завжди можливо - в пробці-то не від'їдеш. Єдиний шанс врятувати свій автомобіль - допомогти бідоласі.

Автомобільний вогнегасник принципово не відрізняється від свого домашнього колеги. Але умови експлуатації у нього набагато суворіші: великі перепади температури і вологості, постійна вібрація. А головне - в машині помітно менше місця, тому часто намагаються вибрати самий маленький вогнегасник. На шляху таких «оптимізаторів» встає закон. Сучасні вимоги наказують для легкових машин порошковий або хладоновий вогнегасник обсягом не менше двох літрів. Правда, в даний час, хладонових вогнегасників не знайти - їх вміст небезпечний для озонового шару планети, і з 2000 року вони не випускаються. Також допустимо застосування вуглекислотних вогнегасників, але їх ефективність при гасінні палива нижче.

Оптимальним для автовласника буде порошковий вогнегасник. Залишається вибрати його розмір, адже правила вказують лише мінімально необхідний. З одного боку вогнегасник більшого розміру займе додаткове місце, але з іншого ... Те, що він здатний впоратися з більшим загорянням, очевидно. Рідше звертають увагу на час роботи приладу. Між тим, дволітровий вогнегасник «випльовує» свій заряд за 5-6 секунд. За цей час потрібно встигнути оцінити форму порошкового струменя (адже мало хто уявляє, як саме спрацьовує пристрій), «пристрілятися» і погасити загоряння. Великі за розміром вогнегасники дадуть таку можливість: трилітровий може працювати до 8 секунд, а чотирьохлітровий - до 10. Крім того, великий вогнегасник може виручити, наприклад, на дачі. Він досить ефективний для гасіння великих об'єктів.

Повернення до списку

Стати партнером

Увага!

У зв'язку з нестабільною ситуацією в країні, Атопоміч Шипшина переходить на графік роботи:

пн-пт - 9:00 - 18:00
сб - 10:00 - 15:00
нд - вихідний
Дякуємо за розуміння!