ВАШ КОМФОРТ - НАША ТУРБОТА!
ВАШ СПОКІЙ - НАША РОБОТА!
0 800 50 20 21
пн-пт - 9:00 - 18:00, сб - 10:00 - 15:00, нд - вих.
0 800 50 20 21
096 430 37 07
050 43 03 777
укр рус

Як непопасти в аварію?

Як непопасти в аварію?

Наш організм влаштований так, що в разі небезпеки інстинкти допомагають нам зберегти здоров'я, а іноді й життя. Але тільки не на дорозі. Щоб не потрапити в аварію, потрібно не йти на поводу у інстинктів, а прийняти блискавичне рішення.
 
Як не потрапити в аварію, коли зносить з дороги
 
Коли машину починає зносити з дороги, руки так і тягнуться різко повернути кермо. Насправді, досить злегка відпустити педаль газу.
 
Різкий поворот керма не тільки розгорне машину поперек дороги, але й може сприяти виїзду на зустрічну смугу, де вже виникає ймовірність лобового зіткнення.
 
Щоб не потрапити в аварію, потрібно почати зменшувати швидкість і як можна швидше вирівняти машину, при цьому погляд повинен бути прикутий до дороги на випадок появи перешкод. Якщо автомобіль все ж знесло на узбіччя, знайди відповідну ділянку, щоб повернутися на дорогу. У разі коли нерви починають здавати - включай аварійку і зупиняйся.
 
Як не потрапити в аварію з пробитою шиною
 
Тобі може захотітися негайно загальмувати, але робити цього не можна. Коли ти зрозумів, що колесо пробито - прибери ногу з педалі газу, міцно візьми кермо, і починай акуратно підрулювати, щоб машину остаточно не знесло з дороги, або ще гірше - не розвернуло посеред смуги.
 
Коли швидкість спаде, а ти зрозумієш, що повністю контролюєш автомобіль - включай аварійку і йди вправо.
 
Як не потрапити в аварію, якщо на дорогу вибігла тварина
 
Звичайно, ти захочеш об'їхати звірятко, але різкий маневр на дорозі може закінчитися для тебе в найближчому кюветі. Як би це грубо не звучало - збивай тварину. Фактично, для тебе це єдиний спосіб не вилетіти на зустрічну і не потрапити у кювет.
 
Якщо зіткнення не уникнути - не застосовуй екстрене гальмування. За інерцією машина сяде, і тварина перелетить через капот і рознесе лобове скло.
 
Як не потрапити в аварію, коли хтось перебудувався прямо перед тобою
 
Ти напевно захочеш загальмувати, але якщо справа відбувається на трасі, краще не ризикувати. Поводься так само, як якщо б на дорогу вибігла тварина. Цей баран в машині попереду знав, на що йшов, так що не ризикуй своїм здоров'ям і направляй машину йому в зад.
 
Звичайно, в такому випадку на тебе чекає тривала бесіда з інспекторами ДАІ і страховим комісаром (адже у нас винен той, хто ззаду), але це краще, ніж бути затиснутим у власному авто через лобове зіткнення. Уникнути спірних ситуацій на дорогах тобі допоможе відеореєстратор.
 
Як не потрапити в аварію, коли до машини перед тобою всього нічого
 
Інстинкти підкажуть тобі різко загальмувати, і будуть праві. Натисни на педаль гальма вагою всього тіла, щоб задіяти гальма по максимуму. Як показує експертиза ДАІ, більшість водіїв, які впевнені, що втиснули гальмо до упору, насправді використовували гальмівну систему лише наполовину.
 
Знайди час попрактикуватися на парковці, і ти здивуєшся, який запас ходу ще залишається у педалі.
 
Як не потрапити в аварію на слизькій дорозі
 
Коли ти зрозумів, що машину остаточно і безповоротно повело на слизькій дорозі, не старайся крутити кермо і гальмувати - твоя машина стане некерованою, і її почне носити по всій дорозі.

У тебе менше секунди, щоб уникнути аварії і визначити, зчіплюються  колеса з дорогою. Якщо зчіплюються - відпускай педалі і чекай, поки машина вирівняється. Якщо ти все ж втрачаєш управління, то ривками дави на гальмо. Твій автомобіль продовжить занос, але вже буде рухатися в одному напрямку, так що іншим водіям буде простіше тебе об'їхати.

Повернення до списку

Стати партнером

Увага!

У зв'язку з нестабільною ситуацією в країні, Атопоміч Шипшина переходить на графік роботи:

пн-пт - 9:00 - 18:00
сб - 10:00 - 15:00
нд - вихідний
Дякуємо за розуміння!