ВАШ КОМФОРТ - НАША ТУРБОТА!
ВАШ СПОКІЙ - НАША РОБОТА!
0 800 50 20 21
пн-пт - 9:00 - 18:00, сб - 10:00 - 15:00, нд - вих.
0 800 50 20 21
096 430 37 07
050 43 03 777
укр рус

Правила поведінки автоледі при раптовій поломці авто

Правила поведінки автоледі при раптовій поломці авто

   Якщо тимчасову поломку ноутбука, наприклад, можна якось пережити, то несправність автомобіля обіцяє безліч неприємностей і може навіть стати загрозою для життя.

   Частина ДТП унаслідок технічних відмов машини мала - 3-5% від загальної кількості випадків, але тяжкість пригод досить висока - 4-5% від загальної кількості загиблих і 8-10% поранених. Загалом, потрібно бути готовим до будь-яких поворотів долі не дорозі і постаратися гідно вийти з будь-якої складної ситуації.

   За даними співробітників ДПС найпоширенішими поломками авто є розрив шини, відмови гальм, несправності підвісок і вузлів рульового приводу.

   Розрив шини

   Головне - міцно тримати кермо обома руками і всіма силами намагатися утримувати автомобіль в своїй смузі переміщення. Машину буде відносити у ту сторону, з якої пошкоджена гума, вам потрібно вивертати кермо у зворотний і тримати центр, щоб не перешкодити іншим учасникам дорожнього руху. Між іншим, такі випадки є вагомою причиною привчити себе завжди тримати кермо обома руками, щоб у будь несподіваній ситуації зуміти швидко направити автомобіль у потрібний напрямок. При вибуху шини, тобто при потужному вихлопі повітря, не можна різко гальмувати - покришка може зірватися з обіду, і ви повністю втратите контроль керованості. У даному випадку збавляти швидкість потрібно двигуном і намагатися утримувати машину в своїй смузі. Коли швидкість стане менше, починайте акуратно натискати на педаль гальма.

   Відмовили гальма

   Покачайте педаллю гальма, щоб з'явилося небудь тиск, що постачає хоч найменше гальмування. Скористайтеся ручним гальмом, але якщо ви знаходитесь в русі на великій швидкості, його з легкістю може зірвати. Спроба зупинити передачами двигуна хай не дуже ефективна, але надасть хоча б невеликий опір розвитку швидкості. Щоб уникнути наїзду на перешкоду або людей, направте автомобіль на найближчі чагарники, можливі замети снігу або піску, загалом, знайдіть поблизу будь-яке «пружне» перешкоду. Враховуйте рельєф місцевості - направте машину на підйом, а коли швидкість знизиться до нуля, поставте її поперек дороги, щоб вона не скотилася вниз.

   Відмова управління

   Ця поломка страшніше і небезпечніше відмови гальм. Основна причина - від'єднання в поздовжній або однієї з поперечних рульових тяг. Якщо від'єднали колесо занадто розвернуло, а ви рухалися на дуже високій швидкості, тоді, на жаль, від водія тут практично нічого не залежить. Автомобіль повністю втрачає керованість і перевертається. У разі, якщо цього не відбулося, повільно знижуйте швидкість. Колеса будуть ковзати по асфальту, і педаль гальма не відпускайте до повної зупинки, інакше машину може «відскочити» у бік несправного колеса.

   Автомобіль заглох

   Ставите першу передачу і режим парковки на АКПП, прибираєте ніжки з усіх педалей і повертаєте ключ вліво. Тепер знову спробуйте завести автомобіль. Якщо машинка як і раніше «мовчить», ставте на нейтралку і шукайте допомогу, щоб відкотити авто на узбіччя. Далі вам знадобитися людина, яка зуміє виявити причину і переправити машину на сервіс.

   А тепер про загальні правила при будь неприємності на дорозі. Найголовніше - не панікувати! Так, звучить банально і складно, але раз вже ви стали водієм, необхідно працювати над почуттям самовладання. Тільки ви самі у відповіді за себе, за свої дії, тому потрібно по максимуму сконцентруватися і більше робити, ніж плакати.

   За будь-яких сумнівах, що з автомобілем щось не в порядку, включайте аварійку, давши зрозуміти решті учасників дорожнього руху, що вас треба акуратно об'їхати. У вашому списку контактів обов'язково повинен значиться телефонний номер, за яким ви можете звернутися за допомогою. Будь це хтось із родичів, аварійна служба або ваша СК.

   Ну і з буксируванням теж потрібно бути обережною. Якщо у вас АКПП, від неї краще взагалі відмовитися, в іншому випадку ви тільки доламали те, що у вас зламано.

Повернення до списку

Стати партнером

Увага!

У зв'язку з нестабільною ситуацією в країні, Атопоміч Шипшина переходить на графік роботи:

пн-пт - 9:00 - 18:00
сб - 10:00 - 15:00
нд - вихідний
Дякуємо за розуміння!