ВАШ КОМФОРТ - НАША ТУРБОТА!
ВАШ СПОКІЙ - НАША РОБОТА!
0 800 50 20 21
пн-пт - 9:00 - 18:00, сб - 10:00 - 15:00, нд - вих.
0 800 50 20 21
096 430 37 07
050 43 03 777
укр рус

Плюси і мінуси коробки автомат

Плюси і мінуси коробки автомат

Природно, як будь-яка річ АКПП має свої недоліки і переваги. Для початку давайте обговоримо переваги автомата в порівнянні з традиційною механічною коробкою перемикання передач.
 
Плюси управління АКПП:
 
Комфорт управління під час руху. Тут слід зазначити простоту і легкість перемикання режимів коробки, де початківець водій може зосередитися на управлінні автомобілем. Вам не доведеться час від часу поглядати на передачу, яку Ви включили. Таким чином, автомобіліст-новачок не відволікається від дороги і не перевтомлюється. А увагу водія під час руху - це основа безпечного водіння.
 
В автоматі на одну педаль менше, що вже спрощує процес навчання водінню. Ви спочатку вчіться плавно рушати з місця і так само плавно зупинятися. Різких рухів не люблять ні механіка, ні автомат, - тому тут все різкі рухи пом'якшує електроніка.
 
Пасивна безпека. Не багато хто знає, що машина автомат не заводиться в положенні D (рух вперед) e R (рух назад). Таким чином, Ви уникаєте несподіваного стрибка вперед або назад, якщо Ви випадково встановили помилково режим передачі. Погодьтеся, що майже у кожного водія була в житті ситуація, коли машина стояла «на швидкості» під час запуску двигуна, що і призвело до різкого «стрибка» авто вперед. І добре, що було місце, але ж така забудькуватість могла стати  причиною невеликої аварії.
 
Ще один плюс в тому, що в автоматі Ви не зможете витягнути ключ із замка запалювання до тих пір, поки не встановите важіль коробки в положення P (парковка). В автомобілі ж з механікою, якщо залишити важіль перемикання на нейтральній передачі з незатягнутим ручником, то машина просто покотиться. І тоді Ваше щастя, що ззаду не стояла якась недешева іномарка сусіда, ремонт якої може обійтися в підлогу вартості власного авто.
 
Краща прохідність. Автомобілі з автоматичною коробкою, як правило, вже оснащені спеціальними програмами, завдяки яким поліпшується прохідність по незовсім рівній поверхні, як засніжена або сільська дорога. Це відбувається за рахунок плавної передачі крутного моменту двигуна до коліс. Найчастіше, автоматично включається протибуксіровочна система, яка запобігає пробуксовку ведучих коліс. Також в автоматах практично неможлива мимовільна зупинка двигуна.
 
Менший знос двигуна. Дуже часто через помилки початківця водія, відбувається перевантаження двигуна та ходової частини автомобіля. У машинах з автоматичною коробкою, - це виключено, тому термін експлуатації двигуна значно більше.
 
Очевидно, що у коробки автомат не так вже й мало переваг і механіка в чому програє в аспектах безпечного водіння. Але мінуси теж є, давайте назвемо їх теж.
 
Мінуси АКПП:

- Велика витрата бензину.
- Трохи можуть погіршитися динамічні показники і максимальна швидкість, що багато в чому залежить від стилю водіння автомобіліста.
- Автомати не люблять тягові троси. Якщо машина заглохла, то краще викликати евакуатор.
- Через незнання правильної експлуатації АКПП можуть виникнути складнощі під час руху по снігу або бруду.
- Обмеженість в маневрах в деяких прийомів контраварійного водіння.
- Дорогувате обслуговування та ремонт.
 
Висновок: Автомобіль з автоматичною коробкою передач, однозначно призначений для міського режиму руху, де безліч перехресть, пішохідних переходів, пробок. Автомат дуже простий в управлінні і експлуатації, не дає розвинути велику швидкість, що в принципі, є основою безпечного водіння. Для жінки комфорт за кермом і безпеку її маленьких пасажирів, - є пріоритетними. Звідси, характеризуючи машину з автоматичною коробкою можна сміливо говорити, що це жіночий автомобіль. Популярність автомата ще раз доводить появи спеціальних автошкіл і курсів з водіння, де інструктора навчають на автомобілях з автоматом. Але незважаючи ні на що, автомат вже давно знайшов своїх шанувальників і серед чоловіків.

Повернення до списку

Стати партнером

Увага!

У зв'язку з нестабільною ситуацією в країні, Атопоміч Шипшина переходить на графік роботи:

пн-пт - 9:00 - 18:00
сб - 10:00 - 15:00
нд - вихідний
Дякуємо за розуміння!